You are currently viewing Zalety drzwi i okien z aluminium

Zalety drzwi i okien z aluminium

Drewniana stolarka drzwiowa oraz okienna wraz z biegiem czasu może się pochwalić coraz mniejszą popularnością. Wynika to przede wszystkim z bardzo niskiej trwałości takiego rozwiązania. Zamiast niego, warto więc sięgać po rozwiązania alternatywne, w postaci na przykład coraz bardziej popularnej i powszechnej stolarki aluminiowej.

Dlaczego warto posiadać aluminiowe drzwi i okna?

drzwi z aluminiumJej ogromna zaletą jest przede wszystkim bardzo wysoka odporność na wszelkiego rodzaju odkształcenia, które w przyszłości, mogłyby nawet spowodować brak możliwości normalnego otwarcia drzwi czy też okien. Co ciekawe, problem ten dotyczy również okien i drzwi z PCV które to tworzywo również ma spore tendencję do odkształcania się. Zazwyczaj dochodzi do nich z powodu dużego ciężaru skrzydła okiennego, czy też drzwi. Takich problemów nie mają jednak drzwi i okna aluminiowe – Poznań jest miastem, gdzie korzysta więc z nich coraz większa liczba osób. Co jest powodem znacznie większej wytrzymałości takiej stolarki? Przede wszystkim fakt, że stworzono ją w oparciu o niezwykle solidne, profile aluminiowe. Co więcej, profile aluminiowe, w porównaniu do tych drewnianych, nie wymagają żadnych prac konserwacyjnych, w postaci na przykład lakierowania czy też impregnowania, a pomimo tego i tak zachowują znacznie wyższy poziom solidności.

okna z aliminiumWpływa to oczywiście, na zwiększoną cenę profili aluminiowych, która to przekłada się również na końcową cenę drzwi oraz okien. Z drugiej jednak strony, jest to tak naprawdę jedyny wybór dla tych osób, którym przede wszystkim zależy na jak największej trwałości oraz solidności drzwi czy też okien i to bez konieczności ich konserwacji. W odpowiedzi na potrzeby różnych użytkowników, zaczęły powstawać zupełnie nowe rodzaje takich profili. Przykładem mogą być te, które stworzono z dwóch kształtowników, które połączone są specjalną wkładką termiczną. Zazwyczaj wykonana jest ona z mieszanki poliamidu z włóknem szklanym. Taki profil pozwala na stworzenie aluminiowych drzwi i okien, które bardzo skutecznie chronią przed utratą ciepła. Dzięki temu stosowanie takiej stolarki wpływa pozytywnie również na ograniczenie kosztów utrzymania domu.

W obecnym czasie coraz bardziej istotną rolę zaczynają pełnić drzwi i okna wykonane z aluminium,. Wynika to z faktu, że są one wyjątkowo solidne oraz odporne na upływ czasu. Dodatkowo, mogą być one wyposażone również w specjalne wkładki izolacyjne, dzięki którym taki rodzaj drzwi oraz okien doskonale będzie chronił przed zbyt dużą utratą ciepła. Drzwi i okna wykonane z aluminium dodatkowo nie wymagają żadnych prac konserwacyjnych.

Chcesz wiedzieć więcej? Wejdź na www.kon-krus.poznan.pl!