You are currently viewing Rolety zewnętrzne — świetny pomysł na zaoszczędzenie energii

Rolety zewnętrzne — świetny pomysł na zaoszczędzenie energii

Kiedy temperatura na zewnątrz drastycznie spada i coraz bliżej do zimy, zaczyna się okres grzewczy. W domach i mieszkaniach, w których są duże okna i drzwi przyda się więc dodatkowa osłona, by ciepło tak szybko nie uciekało. Jak wiadomo, najczęściej ciepło ucieka wnękami okiennymi, warto więc postawić na okienne rolety zewnętrzne, które ograniczą utratę ciepła, jaka jest zużywana wewnątrz budynku.

Czy rolety zewnętrzne chronią przed zimnem, a jeśli tak to jak?

roletyZimą rolety zewnętrzne zmniejszają zapotrzebowanie budynku na energię, znacząco redukując koszty nawet do 40%. Według ekspertów montaż rolet to zdecydowanie, najlepsza metoda, która pozwoli na ograniczenie uciekającego ciepła z domu, co za tym idzie rachunki za ogrzewanie, będą zdecydowanie mniejsze. Zewnętrzne okienne rolety w łomiankach stanowią idealną barierę termoizolacyjną, gdyż osłaniają szczelnie okna. Producenci również polecają zewnętrzne rolety ocieplane, które jeszcze w większym stopniu zapewniają ochronę mieszkania przed utratą ciepła, a wszystko dzięki piance poliuretanowej zawartej w roletach. Oprócz tego rolety zewnętrzne chronią okna również przed zasypywaniem szyb śniegiem, a także silnymi podmuchami wiatru, czy zacinającym deszczem. Szyby dzięki temu mają dodatkową ochronę, w każdej chwili jest możliwość zamknięcia rolety i odcięcia się od nadmiernych hałasów czy niesprzyjającej pogody.

zewnętrzne roletyWażne również jest to, że często rolety zewnętrzne zakładane w domach posiadają system sterowania radiowego, to bardzo przydatna opcja. Zaprogramowane jest wtedy opadanie i otwieranie się rolet zewnętrznych w powiązaniu z warunkami pogodowymi. Gdy będziemy poza domem i temperatura zacznie spadać lub nasilą się podmuchy wiatru, rolety same opadną. Gdy natomiast zaświeci słońce, to inteligentne urządzenie sprawi, że rolety zewnętrzne podniosą się i wpuszczą słońce, dzięki czemu ogrzeją mieszkanie, czy dom. Okienne rolety to rozwiązanie sprawdzające się w każdym budownictwie, dzięki bogatej palecie barw, każdy wybierze takie, by pasowały, do elewacji budynku.

Jednym z najlepszych sposobów na to by ciepło z domu nie uciekało w okresie jesienno-zimowym jest założenie rolet zewnętrznych. Oczywiście warunkiem jest również regularne zasłanianie okien bądź wprowadzenie zdalnego inteligentnego sterowania. Decydując się na rolety zewnętrzne, warto pamiętać, by były one od sprawdzonych dostawców i aby były zamontowane dokładnie z warunkami budownictwa. Poza tym, że ogranicza utratę ciepła, to mają również szereg innych pozytywnych zastosowań.