Panele ogrodzeniowe – przydatne informacje

Znalezienie odpowiedniego ogrodzenia nie jest łatwą sprawą. Na rynku jest ich mnóstwo, więc człowiek nierozeznani w temacie może nie wiedzieć, od czego zacząć. Czy kierować się ceną, opiniami, a może materiałem?

Jak dopasować ogrodzenie do działki?

ogrodzenie Te i inne pytania pojawiają się na każdym etapie decyzyjnym. Oczywiście, każdy chce zaoszczędzić i nie przepłacać, jak cos ma bardzo dobre opinie to pewnie jest lepsze od tego co dostaje najmniejszą liczbę punktów. Jednak w przypadku ogrodzenia najważniejsza jest zdecydowanie trwałość, wytrzymałość, no i estetyka – w końcu wiele metrów ogrodzenia będzie zabezpieczało naszą działkę. W ofertach sklepów znajdziemy bardzo grube i dobrze tłumiące dźwięki ulicy ogrodzenia betonowe, lekkie siatki ogrodzeniowe budowlane i leśne, jak również klasyczne ogrodzenia z drewnianych sztachet w stylu wiejskim. Nie da się jednak ukryć, że największym powodzeniem cieszą się panele ogrodzeniowe. Skąd ta popularność? Na pewno jest to kwestia wytrzymałości. Gruby metalowy drut, bardzo sztywny sprawia, że ogrodzenia się nie odkształcają, nie wyginają, nie powinny też rdzewieć – zawsze są malowane proszkowo na różne kolory. Taki panel może spokojnie przetrwać i kilkanaście lat i nie będzie widac na nim śladu użytkowania. W dodatku na drutach nie widać zabrudzeń czy zacieków jak na przykład na ogrodzeniu betonowym. Kolejna kwestia to brak konieczności konserwacji.

ogrodzenia paneloweOgrodzenia panelowe stawia się na podmurówce z betonu. Panele łączy się ze sobą przy pomocy dwóch zestawów śrub. Potem nic nie trzeba już robić. Ogrodzenia drewniane trzeba regularnie bejcować, inaczej kolor całkowicie wyblaknie. Poza tym drewno pod wpływem działania wilgoci ulega butwieniu, staje się kruche i łamliwe. Takie ogrodzenia są zatem nietrwałe, chyba że naprawdę poświęca się im sporo czasu na pielęgnację. Ogrodzenia z paneli będą pasowały zarówno do domków budowlanych w klasyczny, jak i nowoczesny sposób. Są proste, minimalistyczne, a ich kolor można dobrać np. do koloru dachówki domu, czy do koloru elewacji. Szczególnym powodzeniem cieszą się ogrodzenia w kolorze ciemnozielonym. Zlewają się one z zielonym otoczeniem ogrodu, nie zaburzają estetyki, a jednak nadal chronią działkę.

Bez dwóch zdań ogrodzenia panelowe to najlepszy wybór dla każdego. Można je łatwo zamontować, świetnie się prezentują, a do tego sa odporne na działanie zmiennych czynników atmosferycznych, takich jak wysokie i niskie temperatury, deszcz, czy śnieg. Nie trzeba ich konserwować ani wymieniać.