You are currently viewing Ocieplenia pianką poliuretanową – dlaczego warto?

Ocieplenia pianką poliuretanową – dlaczego warto?

Remonty i budowy to często bardzo trudny czas. Wiele decyzji podejmowanych w tym okresie bywa wręcz ostatecznych. Zmiana zadania po wykonaniu pracy wiąże się z horrendalnymi kosztami. Jedna z takich decyzji jest ta o rodzaju izolacji i ocieplenia. Istnieje kilka metod stosowanych przez firmy budowlane.

Specjalna pianka poliuretanowa

ocieplenia pianką poliuretanową Na popularności, w ostatnim czasie, zyskuje wykorzystanie w tym celu pianki poliuretanowej. Jakie są zalety stosowania tego dość nowoczesnego rozwiązania? Pianki poliuretanowej można używać w formie twardej płyty jak i stosować metodę natryskową nakładania materiału na izolowaną powierzchnie. Ta druga opcji jest niezwykle wygodna i pomaga dotrzeć piance do najtrudniej dostępnych szczelin. To właśnie ona cieszy się największą popularnością. Do powierzchni wymagających termo i hydroizolacji, takich jak m.in. ściany zewnętrzne, czy piwnice, wykorzystywana jest pianka zamknietokomórkowa. Ten rodzaj charakteryzuje się większą wytrzymałością na wilgoć oraz działanie czynników atmosferycznych. Pianka otwartokoókowa jest bardziej elastyczna i lżejsza. Idealnie sprawdza się do ociepleń m.in. poddaszy i ścian wewnątrz budynków. Jest doskonałym izolatorem nie tylko termicznym, ale też akustycznym – doskonale tłumi hałas.

ocieplenia pianką poliuretanową Wiele firm oferuje dziś najlepsze ocieplenia pianką poliuretanową w mazowieckim, śląskim, czy innych województwach w Polsce. Czy ta metoda ocieplania faktycznie jest najlepsza? Jest to zapewne zależne od indywidualnych preferencji. Warto zwrócić uwagę, że pianka pozwala dokładnie ocieplić pomszczenie, ale ma też wiele ciekawych cech i funkcji, które przemawiają na jej korzyść. Już cienka warstwa pianki sprawdzi się podobnie skutecznie do innych materiałów, które zajmują więcej miejsca. Pianka jest lekka, nie obciąża więc konstrukcji w takim stopniu jak inne materiały. Ponieważ jest obojętna chemicznie, nie wywołuje alergii. Nie ulega też pyleniu. Pozytywną cechą pianki jest ponadto jej odporność na grzyby i pleśń. Nie można zapomnieć o tym, że wykorzystywanie tego materiału jest inwestycja na długie lata. Pianka poliuretanową jest bardzo trwała i nie traci właściwości izolacyjnych nawet po długim czasie. Jej zastosowanie pozwala oszczędzać energie, ponieważ nie podlega procesowi wietrzenia — ciepło nie ucieka. Stosowanie pianki poliuretanowej wydaje się wyborem bardzo rozsądnym.

Oczywiście należy pamiętać, że decyzja o wyborze ocieplenia nie powinna zostać podjęta pochopnie. Jest to wybór na lata. Niemniej korzyści z wykorzystania tego materiał jest wiele. Może między innymi dobrze wpłynąć na zdrowie, pozwolić zaoszczędzić przestrzeń i nie obciążyć konstrukcji.