You are currently viewing Jak wybrać dobre drzwi?

Jak wybrać dobre drzwi?

Drzwi pozwalają na zamknięcie pomieszczenia, odizolowanie się od innych domowników, czy na zapewnienie bezpieczeństwa domu. Wyróżnia się drzwi zewnętrzne, zwane też wejściowymi, jak i drzwi wewnętrzne. Te pierwsze mają być przede wszystkim solidne, odporne na próby ataki włamywaczy. Dlatego też większość osób poświęca więcej uwagi na wybór tych drugich drzwi.

Drzwi z przeszkleniami

drzwi loftowe Tu liczy się estetyka, dopasowanie do wnętrza, choć oczywiście trwałość też jest w cenie. Jak wybrać dobre drzwi do domu czy mieszkania? Czym się kierować przy zakupie? Pierwsza opcja to zakup drzwi drewnianych lub drewnopodobnych. To bez dwóch zdań najpopularniejsza opcja. takie drzwi można znaleźć w każdym sklepie budowlanym. Drzwi z okienkiem (najczęściej z mlecznego szkła) sprawdzają się do łazienek, z kolei te jednolite do pokojów. Do wnętrz skandynawskich czy minimalistycznych polecane są drzwi wykonane z jasnego drewna, takiego jak sosna. Z kolei do wnętrz nowoczesnych czy kolonialnych częściej wybiera się drzwi ciemne np. mahoniowe. Druga opcja to drzwi szklane np. drzwi loftowe w Katowicach. Mają one czarną, metalowa ramę, a w środku małe szybki.taka stylistyka idealnie pasuje do wnętrz industrialnych, w których dominuje czerwona cegła, metal i surowe dodatki. Warto wspomnieć o tym, że wyróżnia się też drzwi przesuwne i drzwi uchylne. Te drugie to można powiedzieć – drzwi klasyczne. Z jednej strony na futrynie umieszczane są zawiasy, na których osadzane jest skrzydło drzwiowe.

drzwi loftowe Z drugiej strony zaś jest wkładka do której wchodzi metalowe zamknięcie drzwi poruszane klamką. Drzwi przesuwne są wybierane właśnie do loftów. Do podłogi i ściany mocowane są specjalne listwy na których osadzane są drzwi. Przesuwają się one w lewo i prawo. To dobre rozwiążanie do małych pomieszczeń lub dla osób, które cenią sobie oryginalne rozwiązania. Warto zaznaczyć, że drzwi nie muszą być jedynie jednolitym, gładkim ,,dodatkiem” do wnętrz. Mogą mieć one różne żłobienia, wypukłości, które sprawią, że staną się one bardziej atrakcyjne. Eleganckie drzwi w różnych wzorach można zamówić w sklepie budowlanym, u producenta, jak również w specjalistycznych salonach drzwiowych.

Reasumując, do wyboru jest wiele rodzajów drzwi. Są te z drewna i ze szkła, przesuwne i uchylne, proste i dekoracyjne. Grunt to dobrać je tak, by były jak najbardziej funkcjonalne, jak również pasowały estetyką do pomieszczenia. Przy zakupie trzeba też sprawdzić z jak trwałego materiału zostały wykonane drzwi i jak dlugą mają gwarancję daną przez producenta.