You are currently viewing Jak prawidłowo zamontować panele fotowoltaiczne?

Jak prawidłowo zamontować panele fotowoltaiczne?

Ze względu na rosnące koszty opłat za zakup surowców, wiele osób poszukuje alternatywnych źródeł, aby zaspokajać potrzeby gospodarstwa domowego w prąd. Jednym z tych bardziej popularnych w ostatnim czasie, stają się niewątpliwie panele fotowoltaiczne. Aby jednak możliwe było odczucie w praktyce wszystkich zalet, które płyną z ich wykorzystywania, bardzo ważne jest ich prawidłowe zamontowanie.

Dokładny montaż paneli fotowoltaicznych

fotowoltaikaWiele osób narzeka bowiem, że ilość prądu, jaką daje się wygenerować z użyciem paneli, jest zdecydowanie zbyt mało. Duży wpływ ma na to jednak w szczególności montaż paneli fotowoltaicznych w Koszalinie, który powinien być uzależniony na przykład od położenia, w którym znajduje się dany budynek. Jak się okazuje, przy montażu paneli należy brać pod uwagę takie czynniki, jak na przykład położenie danego budynku, względem kierunków świata. Przyjmuje się, że domy położone na półkuli północnej, powinny posiadać fotowoltaikę skierowaną na południe, a te znajdujące się na półkuli południowej — na stronę północna. Jest to bardzo ważne, biorąc pod uwagę to, jak długo w trakcie dnia panele fotowoltaiczne będą się znajdowały po stronie zacienionej. Dodatkowo, przy montażu paneli, należy brać pod uwagę kąt nachylenia dachu, oraz wszelkiego rodzaju przeszkody terenowe.

 

fotowoltaika nowoczesnaW przypadku zastosowania paneli fotowoltaicznych połączonych szeregowo bardzo ważne jest, by wszystkie były ustawione w tym samym kierunku. Dodatkowo, muszą one posiadać ten sam kąt nachylenia, gdyż różnice w tej kwestii mogłyby generować utratę mocy. Najczęściej spotykaną lokalizacją paneli fotowoltaicznych jest oczywiście dach budynku. Opcjonalnie, można je także mocowane na specjalnych konstrukcjach, ustawionych na gruncie. Ich wykorzystywanie jest konieczne w tych przypadkach, gdy konstrukcja dachu jest zbyt słaba lub też wadliwa. W przypadku dachów płaskich bardzo ważne jest, by poszczególne panele były układane albo obok siebie, albo pionowo, na co wpływać będzie przede wszystkim szerokość dachu. Warto pamiętać, że wspomniane panele mogą także służyć jako forma zadaszenia, stosowana na przykład nad wjazdem do garażu.

W obecnym czasie coraz większe znaczenie zdobywa pozyskiwanie zasilanie z odnawialnych źródeł energii. Ich przykładem mogą być z całą pewnością coraz bardziej popularne panele fotowoltaiczne. Należy jednak pamiętać o tym, że dla ich prawidłowego działania, bardzo ważny jest ich odpowiedni montaż. Powinien być uzależniony na przykład od usytuowania danego budynku, a w szczególności od tego, jak bardzo wyeksponowany jest on na energię słoneczną.

Więcej informacji na stronie www.suneffect.pl!