You are currently viewing Dlaczego warto wybrać trawę gazonową?

Dlaczego warto wybrać trawę gazonową?

Większość osób na swojej działce chce mieć przynajmniej skrawek trawnika. Stworzenie działki w ktorej wszystko będzie zabetonowane, wysypane kamieniami czy korą mija się z celem. Działka powinna być atrakcyjnym terenem rekreacyjnym, w którym miło spędza się czas. Dużo zieleni dookoła sprawi, że będzie to dobre miejsce na relaks. Warto jednak zadbać nie tylko o to by na działce posadzić ładne drzewka, czy zrobić rabatkę kwiatową.

Najlepsza mieszanka na trawnik

mieszanka traw gazonowychDobrze jest też poświęcić nieco uwagi trawnikowi. W końcu często zajmuje on dużą powierzchnię ogrodu, zatem trzeba zadbać o jego atrakcyjny wygląd. Jak to zrobić? Dobrym rozwiązaniem będzie popularna mieszanka traw gazonowych. To obecnie jedna z najczęściej wybieranych opcji. Jej zaletą jest to, że o trawę gazonową nie trzeba bardzo dbać. Odmiany ozdobne trzeba intensywnie podlewać, przycinać, niektóre także mulczować. W przypadku trawy gazonowej nie trzeba przykładać dużej wagi do jej pielęgnacji. Nawet jeśli kiedyś zapomnimy podlać trawnika lub poczekamy trochę dłużej z użyciem kosiarki to nic złego jej się nie stanie. To naprawdę bezproblemowa, ,,samoobsługowa” trawa dla osób zabieganych lub takich, które chcą się cieszyć pięknym trawnikiem, ale nie mają czasu się nim zajmować.

mieszanka traw gazonowychDruga ważna cecha traw gazonowych to jej wytrzymałość na uszkodzenia. Po trawniku mogą codziennie biegać dzieci, można stawiać na nim ciężkie meble z drewna, organizować grilla, czy grać w siatkówkę. Trawa gazonowa jest odporna na zadeptanie. Źdźbła nie zostaną wgniecione w ziemię, rozerwane, czy inaczej uszkodzone. To bardzo ważne, bo świadczy o wytrzymałości trawy. Na przykład na trawach ozdobnych można się oczywiście przechadzać, ale mając świadomość, że można ją w ten sposób zniszczyć. Przy zakupie mieszanki traw gazonowych warto także zobaczyć co pisze na jej opakowaniu. Są trawy gazonowe rekreacyjne i sportowe. Te pierwsze są nieco mniej odporne na zniszczenia, ale za to kosztują mniej. Trawy sportowe jak sama nazwa wskazuje sprawdzą się nawet na boisku piłkarskim, czy szkolnym.

To tylko podkreśla fakt, iż trawy gazonowe są bardzo wytrzymałe (podczas wielu meczow i treningów nie zadepczą się), a do tego nie trzeba o nie bardzo dbać (nikt nie zajmowałby się pielęgnacją trawnika do uprawiania sportu, bo nie ma on funkcji estetycznej). Zdecydowanie warto jest wybierać trawy gazonowe. To dobra opcja dla każdego, szczególnie dla osób, które nie mają czasu i chęci by zajmować się trawnikiem czy też mają dzieci, które bawią się na podwórku i mogłyby zadeptać trawę.