You are currently viewing Czy warto kłaść dębową podłogę?

Czy warto kłaść dębową podłogę?

Jak wiadomo, drewniana podłoga to niesamowita jakość i trwałość materiału na długie lata. Drewniane podłogi to klasyk, który nie wychodzi z mody. Materiałem, z którego tworzy się podłogi, jest dąb, dzięki któremu podłoga może służyć kilkadziesiąt lat. Podłogi dębowe pasują do każdego wystroju wnętrza. Ich pielęgnacja różni się od typu desek oraz od zastosowanej warstwy ochronnej.

Korzyści płynące z dębowej podłogi

dębowa podłogaDeski mogą być lakierowane lub też olejowane/woskowane. Należy przemyśleć kwestię warstwy ochronnej, ponieważ każda ma swoje zalety, ale także wady. Deski dębowe z powodzeniem stosuje się zarówno w domach, jak i miejscach, które są narażone na intensywną eksploatację, ze względu na ich doskonałą wytrzymałość i odporność na uszkodzenia. Układane są we wzór prosty lub w jodełkę, w zależności od upodobań. Podłogi dębowe można łączyć z ogrzewaniem podłogowym, ponieważ odporne są na zmiany temperatury. Podłogi Tarkett z dębiny charakteryzują się świetną jakością wykonania. Pokryte mogą być specjalnym olejo-woskiem, który zapewnia odpowiednią ochronę podłodze. Dzięki niemu struktura drewna zostaje podkreślona, nadając większej głębi. Taka podłoga nie wymaga cyklinowania i można samodzielnie wykonać przy niej drobne naprawy.

 

panelePodłoga pokryta tego rodzaju warstwą jest bardziej odporna na zarysowania, niż podłoga lakierowania. Podłoga pokryta lakierem jest mniej odporna na zarysowania, lecz można poddawać ją cyklinowaniu. Jej renowacja jest tańsza, niż w przypadku podłogi pokrytej olejo-wsokiem. Jeśli chodzi o wybór rodzaju desek nadających się do ogrzewania podłogowego, to decydując się na ogrzewanie podłogowe, warto wybrać deski wielowarstwowe, niż lite. Taki rodzaj desek jest bardziej odporna na odkształcenia, zmiany temperatury czy wilgoć. Aby mieć pewność, że podłoga drewniana będzie położona poprawnie, to warto zdecydować się na parkieciarza, który zamontuje ją w odpowiedni sposób. Drewniana podłoga to inwestycja na długie lata, zatem nie warto oszczędzać na deskach. Dębowe deski nie należą do tanich, a widząc podejrzanie niską cenę, można spodziewać się słabej jakości drewna. Bez obaw deski drewniane można stosować w połączeniu z ogrzewaniem podłogowym, ponieważ nie będą zmieniały rozmiarów, bez względu na zamiany temperatury.

Deski z dębiny są dobrym przewodnikiem ciepła i posiadają zdolność kumulacji wytworzonego ciepła, co jest bardzo praktyczne, decydując się na ogrzewanie podłogowe. Takie deski podłogowe nie będą pękać oraz nie będą tworzyły się na ich powierzchni szczeliny, jak mogłoby się dziać w przypadku desek litych. 

Chcesz wiedzieć więcej? Wejdź na stronę: www.sklep.tyvo.pl!